CZYSZCZENIE I PIELĘGNACJA MEBLI WOSKOWANYCH

Pielęgnacja mebli – Meble z woskowanego drewna od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, głównie za sprawą ich naturalnego piękna. Mimo, iż są mniej odporne na warunki zewnętrzne i użytkowanie, niż na przykład meble lakierowane, to właśnie dzięki woskowaniu zachowują naturalną powierzchnię i walory drewna.

Jak czyścić meble woskowane?

Pielęgnacja mebli woskowanych jest prosta – najważniejsze to abyśmy systematycznie usuwali kurz z ich powierzchni. Jak już wspominaliśmy, woskowane powierzchnie są wrażliwe, dlatego chrońmy je przed porysowaniem. Do tego zdania najlepiej stosujmy miękkie szmatki i ściereczki.  Pozostawiony na meblach kurz wbija się w strukturę drewna i z upływem czasu jest coraz trudniejszy do usunięcia.

Czego unikać przy pielęgnacji mebli woskowanych?

Jedną z najważniejszych zasad o jakiej musimy pamiętać to unikajmy wody podczas mycia powierzchni mebli woskowanych. Równie niebezpieczne są wszelkiego rodzaju detergenty – szczególnie niebezpieczne mogą okazać się środki czyszczące zawierające wybielacz – nie stosujmy ich. Wosk to naturalny środek konserwujący, dlatego gdy używamy silnych chemicznych środków do jego pielęgnacji uszkadzamy powierzchnię.