Dobry materac to podstawa

Sypialnia jest miejscem, gdzie każdy z nas chce dobrze odpocząć. Jest to pomieszczenie, gdzie kończymy i zaczynamy dzień. To dzięki wygodnemu materacu budzimy się wyspani.
Posiadamy w naszym asortymencie szeroki wachlarz materacy do spania, łóżek, stelaże, poduszek  oraz pokrowców na materace. Wybierając nasz sklep internetowy, klient zyskuje materace o wysokiej jakości, które zwiększają komfort, higienę  oraz zdrowy i bezpieczny sen. Nawet najlepsza sofa, narożnik, czy wersalka na rynku nie zapewni nam tego co materace, gdyż meble te zazwyczaj są twarde, przeznaczone do pozycji siedzącej lub do okazjonalnego snu. Współpracujemy tylko i wyłącznie z firmą M&K Foam, która jest renomowanym producentem materacy od 1992 r.
Posiadamy w naszym asortymencie materace  najwyższej klasy:
– Materace lateksowe
– Materace kieszonkowe
– Materace termo elastyczne
– Materac dla dziecka
Nasza firma dba o dobry sen klienta, dlatego podchodzimy do każdego  indywidualnie, dobierając materac pod jego potrzeby oraz zdrowie, zapewniając najwyższy komfort i wypoczynek podczas snu.  W trosce o klienta proponujemy specjalne stelaże pod materace oraz poduszki. Każdy z produktów posiada niezbędne atesty i badania jakościowe oraz wytrzymałościowe.

Jak dobrać materac ?

Zazwyczaj zadajemy sobie pytanie „jaki materac będzie dla mnie najlepszy?” Jest to trudne pytanie, gdyż 90% osób nie zna się na materacach. Zanim zdecydujemy się kupić materac pod siebie musimy zwrócić uwagę  na : wielkości łóżka, pozycje w jakiej śpimy oraz swoją wagę. Powinniśmy pamiętać, że dla osób dorosłych materac powinien być dłuższy o 20 cm od jego wzrostu, a szerokość o co najmniej 90 cm – dla jednej osoby.
Wiele osób zwraca uwagę na cenę materacy, lecz nie zawsze niska cena oznacza produkt gorszej jakości. Na komfort spania wpływ ma zastosowanie materiałów w materacu. Używanie materaca wykonanych ze złych produktów odbije się na naszym zdrowiu i komforcie snu. Przy wyborze nie kierujmy się jego wyglądem, przetestujmy go jeszcze w sklepie firmy. Jeżeli będziemy mieć możliwość przetestowania go to powinniśmy się na nim położyć ( nigdy nie siadać), zwrócić uwagę jak dostosuje się do naszego kształtu ciała. Powierzchnia materaca powinna przylegać do naszego całego ciała i pozostawić kręgosłup w naturalnym kształcie.

W zależności od wagi klienta:

  • H1 – materac miękki dla osób < 60 kg
  • H2- materac średnio miękki dla osób do 80 kg
  • H3- materac średnio twardy dla osób 80 – 110 kg
  • H4 – materac twardy dla osób 110 <

W zależności w jakiej pozycji śpisz:
– NA BOKU – materac, który dobrze podtrzymuje ciało, dopasowuje się do naturalnego skrzywienia, utrzymuje kręgosłup w linii prostej.
– NA PLECACH – twój ciężar ciała rozkłada się równomiernie, więc każdy materac jest dla ciebie dobry.
– W RÓŻNYCH POZYCJACH – materac, który dopasowuje się do kształtu ciała czyli materace wysokoelastyczne.

MATERACE LATEKSOWE

Wysokiej klasy materace lateksowe wykonane są z lateksu czyli zwulkanizowanego mleczka kauczukowego. Naturalny kauczuk jest mieszany z lateksem syntetycznym. Ilości kauczuku naturalnego ma wpływ na  jakość materaca.  Atutem lateksu jest wyjątkowa duża elastyczność, dzięki czemu nie odkształca się on wraz z upływem czasu i wagi. Materac lateksowy doskonale sprawdza się dla osób, którzy chcą jeden duży materac.

MATERAC KIESZONKOWY

Materace kieszonkowe inaczej sprężynowe, zaliczane są do materacy zapewniających komfortowy wypoczynek i przyjemny sen. Konstrukcja materaca opiera się na kieszonkowych sprężynach, które są wykonane z cienkiego, ale wytrzymałego drutu, o kształcie walcowatym, dzięki czemu cicho pracują. Każda sprężyna jest umieszczona w oddzielnej kieszeni, co zapewnia lepszą amortyzację. Dzięki czemu materac sprężynowy jest bardziej elastyczny i bardziej dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa, co umożliwia lepszy komfort osobom ze schorzeniami ortopedycznymi. Takie materace polecane są wszystkim osobą, którzy cenią sobie komfort i wygodę, zarówno podczas snu jak również odpoczynku.

MATERAC TERMOELASTYCZNY

Pianka wypełniająca taki rodzaj materacy potrafi reagować na ciepło ciała, pod wpływem temperatury osoby leżącej pianka wypełnia i odwzorowuje kształt ciała za sprawą miękkiej powierzchni. Efektem działania pianki jest mniejszy nacisk na mięśnie i naczynia krwionośne podczas snu. Materace termoelastyczne podobnie jak lateksowe nadają się do zastosowania z stelażami regulowanymi.