Skandynawska biel

Styl skandynawski zyskuje na coraz większej popularności, cechuje go prostota, szyk i elegancja. Styl skandynawski wywodzi się z Europy Północnej. Dzikość i chłód tamtego klimatu już od kilku sezonów inspirują miłośników wnętrz. Współczesny styl skandynawski wykazuje szczególnie dwa nurty, w którym jeden z nich jest bardziej przytulny, ciepły oraz wykazuje połączenie drewna z ludowymi akcentami, czy przecieranymi meblami. Drugi styl zaś jest nieco chłodniejszy, stawia bardziej na futurystyczne kształty mebli i łączy je ze stylem industrialnym. Jednak nie ważne, czy jesteśmy zwolennikami jednego, czy drugiego nurtu, wszystkie te meble służą do aranżacji wymarzonego wnętrza, począwszy od mebli po dekoracje. Skandynawską cechą charakterystyczną dla tego nurtu jest harmonijne połączenie prostoty ze stonowanymi barwami.

Meble skandynawskie w większości malowane są na biało lub też zachowują swój naturalny kolor. W naszej ofercie znajdziecie drewniany stół SKN 03 w różnych wymiarach, krzesła SKN 04, drewniane kredensy SKN 07 lub SKN 08, ławkę z otwieraną skrzynią SKN 24 oraz stolik kawowy SKN 14. Meble Skandiano przychodzą do Was w kolorze białego wosku z dodatkami w brunatnym wosku. Końcowy efekt jest niezwykle ciekawy, jak i kontrastowy. Niezwykle eleganckie i funkcjonalne są komody, szafki, łóżka, stoły, stoliki, krzesła, których kształt jest modny i ciekawy.

Prosty i wygodny styl skandynawski świetnie sprawdza się zarówno w małych mieszkaniach, jak i w domach. Jego jasna kolorystyka optycznie powiększa wnętrze. Jeśli planujecie urządzić swoją sypialnię w stylu skandynawskim zadbajcie przede wszystkim o to, by była ciepła i przytulna. Idealnym rozwiązaniem będą jasne pastelowe kolory. Naturalne materiały, takie jak meble z litego drewna i dodatki z wełny pozwolą stworzyć miłą i przyjemną atmosferę. Dominującą kolorystyką w sypialni w skandynawskim stylu powinny być stonowane kolory, które pomogą się zrelaksować i odpocząć po całym dniu. Podłoga z naturalną fakturą drewna jak panele czy parkiet ociepli wnętrze i nada jej przytulności. W centrum sypialni warto umieścić drewniane łóżko w stylu skandynawskim, jak np. nasze łóżko SKN 01, które jest stylowe i wygodne. Całą aranżację skandynawskiej sypialni idealnie uzupełnią meble Skandiano jak drewniana komoda SKN 02 lub SKN 05, stolik nocny SKN 12 czy szafka pod TV SKN 32 lub SKN 33.

Wybór dodatków zależny jest oczywiście od naszego gustu ale pamiętajmy że to co kochamy i czym się otaczamy wpływa na nasz humor i samopoczucie.
Szeroki wybór propozycji dostępnych w naszym sklepie, umożliwi Państwu stworzenie wnętrza, według własnych preferencji, gustu, jak i potrzeb. Serdecznie zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą i do zakupu.