Jak wybrać biurko dla dziecka

Jak wybrać biurko dla dziecka

Jak wybrać biurko dla dziecka?

Biurko to jeden z najważniejszych mebli znajdujących się w pokoju naszego dziecka. Odpowiednio dobrane będzie długo służyło pilnemu uczniowi jak i miłośnikowi komputera. Sprawdź na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując biurko dla naszej pociechy czy to małej czy już nastoletniej. Poprawnie zaaranżowane miejsce do nauki sprzyja wygodzie i wydajności, a przede wszystkim zdrowiu.

Pytając dziecka jakie chce biurko na pewno nam powie ze wypasione i designerskie ale my wiemy ze wygląd to nie wszystko. Najważniejsza jest funkcjonalność utrzymanie prawidłowej postawy ciała podczas siedzenia. Ważne są wymiary, wysokość, jego przeznaczenie oraz oświetlenie

Właściwa postawa.

Jak wiemy niełatwo jest wyrobić u dziecka nawyk prostego siedzenia rękami położonymi na blacie. Dobrze dobrane biurko i krzesło może w tym pomóc. Pamiętajmy aby dbać o prosty kręgosłup naszego dziecka

Gdzie powinno stać biurko?

Ustawmy biurko jak najbliżej okna przodem lub bokiem aby był  jak największy dostęp do światła dziennego. Nie możemy go zasłaniać. Dla dzieci praworęcznych powinniśmy ustawiać biurko lewym bokiem do okna, dla leworęcznych – prawym. Czasami jednak potrzebujemy dodatkowego oświetlenia wtedy warto zakupić lampkę na biurko. Dla dziecka praworęcznego należy ją ustawić z lewej strony, dziecko leworęczne powinno mieć ją po prawej stronie aby nie robić sobie cienia podczas pisania.

Idealne krzesło do biurka.

W przypadku naszych drewnianych biurek najlepiej sprawdzi się obrotowe krzesło z możliwością regulacji wysokości siedzenia a także stopnia nachylenia oparcia.

Wymiary biurek.

Nasze biurka z litego drewna sosnowego mają blaty głębokie na 60 cm co jest wystarczającym wymiarem dla naszych dzieci.

Szerokość blatu w zależności od modelu ma w przypadku biurka sosnowego BIK 01 i BIK 02 103 cm, w przypadku biurka BIK 04 i BIK 06 120 cm oraz przy biurkach BIK 03, 05 i 07 150 cm.

Wysokość naszych drewnianych biurek to 78 cm.

Nie zapomnijmy o szerokości na nogi czy wsunięcie fotela, w drewnianych biurkach BIK 01, BIK 02, BIK 04 i BIK 06 jest to 51 cm, w biurkach BIK 03, 05 i 07 jest to wymiar 58 cm.

Funkcjonalność.

Przy wyborze biurka pamiętajmy i zwróćmy uwagę czy biurko ma wystarczającą ilość miejsca na przechowywanie szkolnych przyborów, zeszytów i książek. Nasze woskowane biurka sosnowe posiadają w zależności od modelu liczne szuflady, półki za drzwiczkami.

Poprawnie wybrane biurko to gwarancja komfortu umysłowego  i fizycznego podczas nauki. W pierwszej kolejności pamiętaj o  zachowaniu odpowiedniej pozycji siedzącej, zdrowie jest przecież najważniejsze. Pomóż swojemu dziecku dbać  o dobrą organizację i porządek przedmiotów na biurku. Nie zapominaj, by nadać całości charakteru twojej pociechy. Sprawi to, że będzie czuć się naprawdę jak u siebie. Dzięki temu zaaranżujesz przyjazne, wygodne i twórcze miejsce do nauki.

Zobacz naszą ofertę biurek drewnianych

https://meble-woskowane.com.pl/biurka-z-litego-drewna/

x