Jak udekorować jadalnię na Święta

Jak udekorować jadalnię na Święta

Jak udekorować jadalnię na Święta

Święta Bożego Narodzenia to cudowny i wyjątkowy czas, gdzie spotykamy się z rodziną, bądź znajomymi, by okazywać sobie serdeczność. Nie jest bez znaczenia miejsce, w jakim spędzamy te radosne chwile. Dlatego dobrze jest przygotować coś niebanalnego, by móc cieszyć się przytulną świąteczną atmosferą. Podpowiadamy jak udekorować jadalnię na Święta. Centralnym punktem świąt staje się jadalnia, gdzie wraz z rodziną zasiadamy do wspólnego stołu wigilijnego i wieczerzy. Musimy zadbać o to, by miejsce to było wyjątkowe i pozostawiło na zawsze ślad wspomnień w naszych sercach.

stół świąteczne dekoracje
meble w kolorze ciemny wosk

Świąteczne dekoracje

Ten świąteczny wyjątkowy czas zasługuje na szczególną oprawę. Dlatego wszelkiego rodzaju ozdoby jak świąteczne poduszki, koce, bibeloty, gwiazdki, renifery, mikołaje możemy stosować gustownie z umiarem, by osiągnąć wspaniały efekt i cudowną świąteczną atmosferę. Bardzo ważnym dodatkiem do świątecznego stołu, będą świece zapachowe, korzenne przyprawy z dodatkiem cynamonu oraz świąteczne pierniki. Niesamowite wrażenie robią dekoracyjne lampiony, wieńce z bańkami, które mogą zawisnąć nad naszymi głowami podczas wieczerzy. Oczywiście centralnym punktem dekoracji jest choinka, stroiki świąteczne, bez których Boże Narodzenie nie może się obejść. Wspaniałym elementem wigilijnego drewnianego stołu w naszej jadalni będzie zastawa świąteczna z motywem choinki, mikołaja, reniferów czy dekoracyjnych bałwanków zimowych.

drewniane meble do jadalni
stół w kolorze ciemny wosk witryna bielona

Jadalnia na święta

Na świątecznym stole bożonarodzeniowym nie może zabraknąć wspaniałych świeczników ozdobnych, które wprowadzą nas w miłą świąteczną atmosferę. Stół na święta będzie cudownie prezentował się z drewnianymi dodatkami. Dlatego mogą być to podstawki pod kubki, na serwetniki czy drewniane świeczniki. To sprawi wspaniały naturalny wystrój całości. W takim klimacie będziemy czuć się „swojo” i bezpiecznie. Kolejnym ważnym elementem na stole w naszej jadalni jest świąteczny obrus, bieżnik, serwety w świąteczne wzory. Jednak wszystko powinno być stonowane, dobrze dobrane, dlatego by zachować gust i harmonię.

drewniane meble rustykalne do jadalni

W świątecznej jadalni nie tylko musimy wziąć pod uwagę oprawę samego stołu, lecz zadbać o to, co jest dookoła nas. Tutaj bardzo wdzięczne mogą okazać się świąteczne girlandy świetlne, świeże gałązki choinki przewieszone przez lampę lub położone na wigilijnym stole. Wspaniałą dekoracją naszych ścian okażą się świąteczne wieńce z dzwonkami i bańkami, które otulą nas swoim wdziękiem. Nie może również zabraknąć naturalnych elementów dekoracyjnych, jak jabłka, suszone cytryny a pod choinką mnóstwa prezentów, które sprawiają radość naszym sercom.

lampa sznurowa na kole
meble biały wosk

Do każdego wnętrza polecamy ręcznie robione dekoracje.

 

x