Zalety mebli woskowanych
23 Aug
Zalety mebli woskowanych

Zalety mebli woskowanych

 

Aby zabezpieczyć drewno od setek lat stosowano wosk. Nowoczesne technologie podwyższają jakość produktu oraz ułatwiają ich użycie a tym samym zastosowanie w praktyce. Wosk stanowi doskonałe wykończenie surowego drewna, świetnie współgra z antykami wykonanymi z litego drewna.

 

Woskowanie mebli to sposób na ich konserwację i pielęgnację a także nadanie powierzchniom drewnianym wyjątkowego, wręcz szlachetnego charakteru i wyglądu.

Pokrycie drewna naturalnym woskiem nie tylko upiększa i dodaje charakteru meblom, ale również dodaje pięknej i delikatnej woni unoszącej się z mebli pokrytych naturalnym produktem.

Woski naturalne, którymi pokrywane są meble mogą występować w postaci pasty lub płynu. W sprzedaży dostępne są także woski do pielęgnacji mebli woskowanych.

 

Woskowanie – zalety

Wosk chroni i pielęgnuje drewno. Meble pokryte warstwą wosku chronią drewno przed nasiąkaniem wody, nadając im jedwabistej gładkości, podkreślając jednocześnie naturalną strukturę drewnianych słojów.

Po wosk sięgnąć można również celem zamaskowania niewielkich rys i ubytków na drewnianej powierzchni. Warto jednak wiedzieć, by wybrać wosk zbliżony kolorem do koloru drewna – zbyt ciemny wosk uwydatni rysę przyczyniając się do nieefektywnej prezencji mebli.

Warte podkreślenia jest także to, iż wosk, będący produktem naturalnym, wykazuje właściwości antystatyczne. Dzięki temu łatwiej o utrzymanie porządku, na powierzchni mebli woskowanych rzadziej osadza się kurz.

Powierzchnia mebli woskowanych jest jedwabiście gładka, ponadto ładnie pachnie. Odnawianie jej nie wymaga natomiast cyklinowania a jedynie ponownej aplikacji warstwy lub warstw wosku.

Woskowanie wpływa korzystnie na wygląd mebli drewnianych. Podkreśla naturalny rysunek słojów, pogłębia kolor drewna, sprawia, że drewno starzeje się w naturalny sposób wydobywając z niego jego naturalny i szlachetny wygląd.

Meble woskowane oferowane przez nasz sklep powstają z miłości i pasji do drewna. Pochodzą wyłącznie z polskiej produkcji naszej rodzinnej firmy dbającej o dobry wizerunek każdego mebla.

Leave a Comment (s)