zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Kredens-król-rustykalnego wnętrza
18 Feb
Kredens-król-rustykalnego wnętrza

Znany już od początku XV wieku jako mebel skrzyniowy służący do przechowywania sprzętu stołowego. Trzymano w nim także zamknięte potrawy, sprawdzone jako nie zatrute. W formie okazalszej i zdobnej pojawił się w meblarstwie włoskim w szczytowym okresie renesansu (ok. 1500 r.) pod nazwą credenzone jako mebel pośredni pomiędzy skrzynią a szafą. Był niską, szeroko rozbudowaną szafką, zamykaną z przodu dwoma drzwiami, nad którymi znajdowały się także szuflady. Na wierzchu wystawiano przy szczególnych okazjach dzbany, misy puchary itp. bogate naczynia stołowe. Zazwyczaj zdobiony był dekoracją rzeźbiarską o motywach architektonicznych.

Z biegiem czasu bryła mebla ulegała podwyższeniu i powiększeniu. W Polsce charakterystyczne były duże i bogato wysadzane kredensy. Natomiast dla angielskich XVIII-wiecznych kredensów klasycystycznych, typowa była niewysoka i lekka, horyzontalna konstrukcja na cienkich nogach, przypominająca biurka.

W zwykłym gospodarstwie domowym funkcję kredensu spełniał duży mebel służący zarówno do przechowywania zastawy i bielizny stołowej, jak i podręcznych produktów spożywczych wymagających składowania w suchej i niezbyt niskiej temperaturze. W XIX w. upowszechnił się i ustalił dwukondygnacyjny typ kredensu z górną częścią (często przeszkloną) silnie cofniętą dla stworzenia na pewnej wysokości przestrzeni otwartej do stawiania naczyń.

 

Kredens to podstawa w każdej rustykalnej kuchni, jadalni czy nawet salonie.

Króluje on w wielu domach ludzi kochających rustykalne meble z duszą.

W naszym asortymencie także znajdziecie takie piękności jak woskowany kredens VIT 02 lub patynowany kredens VIT 01 i wiele innych.

Nasze kredensy składają się z dwóch części komody z szufladkami i ozdobnymi drzwiczkami za którymi jest półka oraz przeszklonej góry.

W domu spędzamy prawie połowę swojego życia: odpoczywamy po męczącym dniu, wspólnie przygotowujemy i spożywamy posiłki, toczymy długie rozmowy z przyjaciółmi i rodziną, , śmiejemy się z drobnostek i płaczemy gdy jest nam źle. Warto zatem zadbać o to, aby nasze cztery kąty były urządzone w sposób przytulny i ciepły.
Taką możliwość dają nam rustykalne kredensy wykonane z litego drewna sosnowego, które dodaje meblom uroku, wykończone naturalnym woskiem na bazie wosku pszczelego lub postarzane patyną.
Rustykalne kredensy charakteryzuje powrót do korzeni, do natury.

Wszystkie  zostały wykonane z grubych, masywnych elementów, które świadczą o niezwykłej stabilności mebli.
Nasze produkty wykonywane są ręcznie przez doświadczonych stolarzy, z dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal.

Jeśli jesteś miłośnikiem tego co naturalne i cenisz sobie rustykalny, przytulny klimat to na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Stylowe kredensy ozdobią każde rustykalne wnętrze i wprowadzą ciepło i harmonię.

Leave a Comment (s)

#

Solo store furniture has built a heritage on the principles of good design.This family-owned business has a rich tradition of style.


Godziny otwarcia

Pn - pt: 8.00-16.00

sob: 8.00 - 13.00

DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA

Joanna Polak

Telefon : +48 536 – 440 – 783

E-mail:biuro@rood-drew.plSIEDZIBA FIRMY

Rood-Drew Grzegorz Polak

Białka 650

34-220 Maków PodhalańskiDZIAŁ PRODUKCJI

Daniel Polak

Telefon: +48 784 – 415 – 259

E-mail: biuro@rood-drew.pl

WIZUALIZACJA 3D

Agnieszka Polak

E-mail: rooddrew.wizualizacje@gmail.com

Telefon: +48 732 - 982 - 808