zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Podstawowe błędy w użytkowaniu mebli woskowanych
06 Nov
Podstawowe błędy w użytkowaniu mebli woskowanych

Drewniane meble od zawsze robiły wrażenie. Nic dziwnego, bo przecież są one pewnym symbolem elegancji i stylu. Jednak coraz częściej zdarza się, iż z powodu nieumiejętnego użytkowania te niezwykle eleganckie i szykowne meble szybko ulegają zniszczeniu i zamiast ozdabiać, szpecą pomieszczenia, w których się znajdują.  Aby uniknąć takiego efektu, zamieszczamy poniżej kilka sztandarowych błędów, jakie najczęściej popełniane są przez posiadaczy drewnianych mebli woskowanych.

Jako pierwszy i najczęściej popełniany błąd uznaje się nieumiejętne czyszczenie drewnianych mebli woskowanych. Niestety, nadal panuje przekonanie, iż do sprzątania konieczne jest używanie wody. W przypadku drewnianych mebli stosowanie wody do ich czyszczenia z pewnością nie będzie pozytywne w skutkach. Zbyt duża wilgoć na drewnianej powierzchni może doprowadzić do jej stałego zniszczenia. Zawilgocone meble stają się chropowate i pomarszczone, przez co stają się nieestetyczne i mniej eleganckie. Pamiętajmy o tym, ponieważ tak zniszczone meble nie stanowią żadnej ozdoby.

Kolejnym, często popełnianym błędem jest brak regularnej konserwacji drewnianych mebli. Lekceważenie tego typu sprawy może znacznie skrócić żywotność naszych mebli, przez co my będziemy narażeni na koszty ich wymiany lub naprawy. Konserwowanie mebli nie jest niczym skomplikowanym i czasochłonnym. Wystarczy jedynie kupić odpowiedni środek do pielęgnacji drewnianych powierzchni i mniej więc raz lub dwa razy w miesiącu wetrzeć go w powierzchnię naszych mebli.

Pamiętajmy o odpowiednim traktowaniu naszych mebli a długo będą ozdobą Waszego wnętrza.

Leave a Comment (s)

#

Solo store furniture has built a heritage on the principles of good design.This family-owned business has a rich tradition of style.


Godziny otwarcia

Pn - pt: 8.00-16.00

sob: 8.00 - 13.00

DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA

Joanna Polak

Telefon : +48 536 – 440 – 783

E-mail:biuro@rood-drew.plSIEDZIBA FIRMY

Rood-Drew Grzegorz Polak

Białka 650

34-220 Maków PodhalańskiDZIAŁ PRODUKCJI

Daniel Polak

Telefon: +48 784 – 415 – 259

E-mail: biuro@rood-drew.pl

WIZUALIZACJA 3D

Agnieszka Polak

E-mail: rooddrew.wizualizacje@gmail.com

Telefon: +48 732 - 982 - 808