zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Podstawowe błędy w użytkowaniu mebli woskowanych
06 Nov
Podstawowe błędy w użytkowaniu mebli woskowanych

Podstawowe błędy w użytkowaniu mebli woskowanych

Drewniane meble od zawsze robiły wrażenie. Nic dziwnego, bo przecież są one pewnym symbolem elegancji i stylu. Coraz częściej zdarza się, iż z powodu nieumiejętnego użytkowania te niezwykle eleganckie i szykowne meble szybko ulegają zniszczeniu i zamiast ozdabiać, szpecą pomieszczenia, w których się znajdują.  Aby uniknąć takiego efektu, zamieszczamy poniżej kilka sztandarowych błędów, jakie najczęściej popełniane są przez posiadaczy drewnianych mebli woskowanych.

Jako pierwszym i najczęstszym błędem jaki popełniamy  jest to, że nieumiejętne czyścimy drewniane meble woskowane. Niestety, nadal panuje przekonanie, iż do sprzątania konieczne jest używanie wody. W przypadku drewnianych mebli stosowanie wody do ich czyszczenia z pewnością nie będzie pozytywne w skutkach. Zbyt duża wilgoć na drewnianej powierzchni może doprowadzić do jej stałego zniszczenia. Zawilgocone meble stają się chropowate i pomarszczone, nieestetyczne i mniej eleganckie.

Dlatego jeśli zdarzy Ci się rozlać na jego powierzchnię jakikolwiek płyn, postaraj się ją jak najszybciej osuszyć. Nie należy także pozostawiać żadnych wilgotnych przedmiotów na meblach wykonanych z drewna. Jeśli woda wsiąknie w jego struktury, może nieodwracalnie je uszkodzić.

Pamiętajmy o tym, ponieważ tak zniszczone meble nie będą już dla nas ozdobą.

Kolejnym, często popełnianym błędem jest to, że nie konserwujemy drewnianych mebli. Nie lekceważmy tego typu sprawy ponieważ może to znacznie skrócić żywotność naszych mebli, przez co  będziemy narażeni na koszty ich wymiany lub naprawy. Konserwowanie mebli nie jest niczym skomplikowanym i czasochłonnym. Wystarczy że kupimy odpowiedni środek do pielęgnacji drewnianych powierzchni i  raz lub dwa razy w miesiącu wetrzemy go w powierzchnię naszych mebli.

Powierzchnię mebli woskowanych należy przecierać miękką bawełnianą ściereczką, co zapobiegnie jego wnikaniu.

Często zapominamy, że wosk jest wykonany na bazie wosku pszczelego. Jest naturalny ale nie trwały. Konserwujemy nim meble chroniąc przed kurzem, ale nie jest odporny na gorąco. Aby uniknąć pojawienia się odbarwień czy rozpuszczenia warstwy wosku na meblach tych nie stawiajmy przedmiotów gorących lub mokrych. Jeśli jednak ich powierzchnia uległa zniszczeniu, konieczne jest ponowne zawoskowanie uszkodzonego fragmentu.

Większość z Nas zapewne wie, że nie należy kłaść gorących naczyń bezpośrednio na drewnianych meblach, ponieważ może to skutkować pojawieniem się odbarwień, których usunięcie może się okazać niemożliwe. Jeśli masz ochotę usiąść przy swoim drewnianym stole i cieszyć się smakiem porannej kawy, pamiętaj by filiżankę odłożyć na spodek. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w pielęgnacji woskowanego drewna, ponieważ wysoka temperatura może stopić wosk. Jeśli chcesz, by Twoje drewniane meble jak najdłużej zachowały swój kształt i wygląd, zadbaj, by w ich pobliżu nie znajdował się kominek, grzejnik czy też inne źródło ciepła.

Pielęgnacja mebli drewnianych polega przede wszystkim na uważnym ich eksploatowaniu. Intensywne użytkowanie może spowodować pojawienie się delikatnych wyszczerbień na krawędziach, czy bardziej widocznym usłojeniem drewna. Od Ciebie zależy czy będziesz postrzegać te zmiany jako coś naturalnego i niepowtarzalnego, czy też jako wadę. Należy jednak pamiętać, że w  tym przypadku drewno nie różni się wcale od innych materiałów, zużywających się w trakcie użytkowania.

Pamiętajmy o odpowiednim traktowaniu naszych mebli a długo będą ozdobą Waszego wnętrza.

Leave a Comment (s)

#

Solo store furniture has built a heritage on the principles of good design.This family-owned business has a rich tradition of style.


Godziny otwarcia

Pn - pt: 8.00-16.00

sob: 8.00 - 13.00

DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA

Joanna Polak

Telefon : +48 536 – 440 – 783

E-mail:biuro@rood-drew.plSIEDZIBA FIRMY

Rood-Drew Grzegorz Polak

Białka 650

34-220 Maków PodhalańskiDZIAŁ PRODUKCJI

Daniel Polak

Telefon: +48 784 – 415 – 259

E-mail: biuro@rood-drew.pl

WIZUALIZACJA 3D

Agnieszka Polak

E-mail: rooddrew.wizualizacje@gmail.com

Telefon: +48 732 - 982 - 808