zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Jak powstają meble woskowane
28 Sep
Jak powstają meble woskowane

Jak powstają meble woskowane


Wosk to materiał, którym pokryć można meble nowe bądź stare a celem jego użycia jest konserwacja i nadanie szlachetnego wyglądu meblom nowym czy pielęgnacja i nadanie wyjątkowego wyglądu w przypadku mebli starych. Zastosowanie wosku, bez względu na wiek mebli, podkreśla naturalne słoje drewna, dzięki czemu każdy produkt prezentują się nad wyraz pięknie.

 

Meble woskowane w czasie ich użytkowania mogą utracić swoje piękno. Nie jest to jednak powód do tego, by z nich rezygnować. Istnieje bowiem możliwość pokrycia mebli nową warstwą wosku. Jak wygląda to w praktyce i kto może to wykonać?

Pokrycie mebli nową warstwą wosku poprzedzić powinny następujące czynności:

 -usunięcie starej warstwy wosku,

 -szlifowanie,

 -woskowanie,

 -polerowanie.

Ze względu na ten fakt woskowanie mebli wymaga użycia odpowiednich sprzętów, których brakuje w większości domów, dlatego też warto skorzystać z usług fachowców w tej dziedzinie.

 

Woskowanie przeprowadza się w pomieszczeniach, w których panuje temperatura pokojowa. Woskowane meble nie powinny znajdować się w pobliżu źródeł ciepła, grzejnika czy pieca.

Przed przystąpieniem do woskowania, mebel należy przygotować. Oznacza to zdemontowanie wszystkich ruchomych elementów mebla typu drzwiczki, szuflady. Pamiętać warto też o zabezpieczeniu, na przykład ściereczką czy papierem, otworów po kołkach i śrubach. W czasie woskowania odnowić można też metalowe okucia, dzięki czemu mebel zostanie w pełni odświeżony a tym samym będzie wyglądał jak nowy.

Leave a Comment (s)

#

Solo store furniture has built a heritage on the principles of good design.This family-owned business has a rich tradition of style.


Godziny otwarcia

Pn - pt: 8.00-16.00

sob: 8.00 - 13.00

DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA

Joanna Polak

Telefon : +48 536 – 440 – 783

E-mail:biuro@rood-drew.plSIEDZIBA FIRMY

Rood-Drew Grzegorz Polak

Białka 650

34-220 Maków PodhalańskiDZIAŁ PRODUKCJI

Daniel Polak

Telefon: +48 784 – 415 – 259

E-mail: biuro@rood-drew.pl

WIZUALIZACJA 3D

Agnieszka Polak

E-mail: rooddrew.wizualizacje@gmail.com

Telefon: +48 732 - 982 - 808