zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Jak dobrze urządzić jadalnię? Oprawa dla naszego stołu.
31 Aug
Jak dobrze urządzić jadalnię? Oprawa dla naszego stołu.

Jak dobrze urządzić jadalnię? Oprawa dla naszego stołu.

Coraz częściej projektujemy jadalnię jako osobne pomieszczenie lub część dużej kuchni. Najłatwiej jest to zrobić w domach jednorodzinnych, gdzie możemy sobie pozwolić na osobną jadalnię. Jadalnię postrzegamy jako najważniejszą strefę części dziennej, gdzie spotykamy się z przyjaciółmi czy rodziną oraz spożywamy wspólne posiłki.

Jaki jest najważniejszy element w jadalni? Stół oczywiście. Projektując wystrój jadalni nie musimy go umieszczać w centralnym punkcie, ale musimy pamiętać o odległości od ściany i innych mebli, powinna ona wynosić co najmniej 75 cm.

A co jeśli chodzi o kształt i wielkość? Kształt stołu określa charakter całego pomieszczenia. Im bardziej ozdobny stół, tym mniej dodatków będziemy potrzebować do dekoracji wnętrza. Rozmiar stołu powinniśmy dopasować do ilości domowników oraz wielkości pomieszczenia, w którym urządzamy jadalnię. Ciekawym i funkcjonalnym rozwiązaniem przy okazyjnie powiększającej się liczbie biesiadników są drewniane dostawki, które możemy zamontować po bokach a potem schować aby nam nie przeszkadzały.

A co gdy jest ciaśniej?

Jeśli mamy niewielkie mieszkanie to przy stole nie tylko jemy ale pijemy poranną kawę siedzimy z przyjaciółmi czy spędzamy czas z naszymi dziećmi. Jadalnia jest wtedy połączona z salonem lub aneksem kuchennym. Gdy nie mamy zbyt wiele miejsca polecamy prostokątny stół z blatem 120/80 aby mogły przy nim siąść wygodnie cztery osoby. Czasami niestety nie mamy miejsca nawet na taki stół, świetnym rozwiązaniem jest wtedy stół okrągły, który jest zgrabny i dobrze ustawny, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca. Gdy salon mamy połączony z aneksem kuchennym jadalnia(drewniany stół z kompletem krzeseł) to wygodne połączenie dwóch stref. Urządzając nasz kącik jadalniany zadbajmy o to aby zachwycał nas i gości stylem i elegancją. Stylowy stół z litego drewna, eleganckie drewniane krzesła i oryginalna lampa zawieszona nad blatem stworzą szykowną stylizację. Warto też dodać bukiet świeżych kwiatów czy misę z owocami.

Gdy łączymy salon z jadalnią powinniśmy zadbać o spójność kolorystyczną obu stref. Nie bójmy się jednak eksperymentować z wzornictwem. Połączenie stylów potrafi wyglądać pięknie i zaskakująco.

W naszej ofercie znajdzie wiele ciekawych modeli stołów, krzeseł i ławek z litego drewna sosnowego, które pomogą Wam zaaranżować idealną jadalnię.

Leave a Comment (s)

#

Solo store furniture has built a heritage on the principles of good design.This family-owned business has a rich tradition of style.


Godziny otwarcia

Pn - pt: 8.00-16.00

sob: 8.00 - 13.00

DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA

Joanna Polak

Telefon : +48 536 – 440 – 783

E-mail:biuro@rood-drew.plSIEDZIBA FIRMY

Rood-Drew Grzegorz Polak

Białka 650

34-220 Maków PodhalańskiDZIAŁ PRODUKCJI

Daniel Polak

Telefon: +48 784 – 415 – 259

E-mail: biuro@rood-drew.pl

WIZUALIZACJA 3D

Agnieszka Polak

E-mail: agapl@op.pl

Telefon: +48 732 - 982 - 808