zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Jak powstają meble woskowane
28 Sep
Jak powstają meble woskowane

Jak powstają meble woskowane


Wosk to materiał, którym pokryć można meble nowe bądź stare a celem jego użycia jest konserwacja i nadanie szlachetnego wyglądu meblom nowym czy pielęgnacja i nadanie wyjątkowego wyglądu w przypadku mebli starych. Zastosowanie wosku, bez względu na wiek mebli, podkreśla naturalne słoje drewna, dzięki czemu każdy produkt prezentują się nad wyraz pięknie.

 

Meble woskowane w czasie ich użytkowania mogą utracić swoje piękno. Nie jest to jednak powód do tego, by z nich rezygnować. Istnieje bowiem możliwość pokrycia mebli nową warstwą wosku. Jak wygląda to w praktyce i kto może to wykonać?

Pokrycie mebli nową warstwą wosku poprzedzić powinny następujące czynności:

 -usunięcie starej warstwy wosku,

 -szlifowanie,

 -woskowanie,

 -polerowanie.

Ze względu na ten fakt woskowanie mebli wymaga użycia odpowiednich sprzętów, których brakuje w większości domów, dlatego też warto skorzystać z usług fachowców w tej dziedzinie.

 

Woskowanie przeprowadza się w pomieszczeniach, w których panuje temperatura pokojowa. Woskowane meble nie powinny znajdować się w pobliżu źródeł ciepła, grzejnika czy pieca.

Przed przystąpieniem do woskowania, mebel należy przygotować. Oznacza to zdemontowanie wszystkich ruchomych elementów mebla typu drzwiczki, szuflady. Pamiętać warto też o zabezpieczeniu, na przykład ściereczką czy papierem, otworów po kołkach i śrubach. W czasie woskowania odnowić można też metalowe okucia, dzięki czemu mebel zostanie w pełni odświeżony a tym samym będzie wyglądał jak nowy.

Leave a Comment (s)